banner29

banner32

İddia iğrenç: 6 kız öğrenciyi taciz eden öğretmene ne oldu?

İddia iğrenç: 6 kız öğrenciyi taciz eden öğretmene ne oldu?
banner18

NET TÜRK - Günün en iğrenç haberi bu ama daha çok dikkat edilmesi gereken başka bir durum var: Onca yaşananlara, ağır cezalar ve toplumsal tepkilere rağmen, bazı "insan görünümlü" yaratıkların, en kutsal meslek olarak bilinen "öğretmen" kılığına girerek ruhlarındaki sapıklığı gizleyemedikleri görülüyor. İşte bu haberde olduğu gibi.

Uşak'ta bir ilkokulda 6 kız öğrenciye elle tacizde bulunduğu ileri sürülen sınıf öğretmeni Halil A. (45) gözaltına alınıp, hakkında adli ve idari soruşturma başlatıldı. Halil A., sevk edildiği adliyede adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Olayın ortaya çıkışı da şöyle oluyor: Uşak’ın merkez ilçesi Dikilitaş mahallesindeki bir ilkokulda, rehber öğretmen öğrencilere, herhangi birinin onlara istemedikleri şekilde dokunduğunda veya onların başkalarına dokunması istendiğinde ‘hayır’ demesi üzerine eğitim verdi.

Eğitim sonrası, ilkokul 4’üncü sınıfta öğrenim gören 6 kız öğrenci, rehber öğretmenlerinin yanına gelerek, sınıf öğretmenleri Halil A.’nın kendilerine elle dokunduğunu söyledi.

Rehber öğretmen ve okul idarecileri olayı İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bildirdi. İddiayla ilgili harekete geçen İl Milli Eğitim Müdürlüğü, olay hakkında soruşturma başlatarak, durumu İl Emniyet Müdrlüğü’ne bildirdi.

Sınıf öğretmeni Halil A. polis tarafından 3 Ocak’ta gözaltına alınırken, olayı anlatan 6 öğrenci, psikolog eşliğinde olayı anlattı. 

Polisteki işlemlerinin ardından dün adliyeye sevk edilen sınıf öğretmeni Halil A., adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkileri tarafından yapılan açıklamada ise olayın gerçekleştiği okulda inceleme başlatıldığı, adli ve idari soruşturmanın devam ettiği bildirildi.

www.netturk.com.tr

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2020, 13:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner16