banner29

banner32

Manken Aslı Baş davasında neler oldu?

Manken Aslı Baş davasında neler oldu?
banner18

NET TÜRKMiss Model of Turkey Yarışması'nda 2003 yılı Türkiye Mankenler Kraliçesi seçildi Aslı Baş, 2010 yılında da Bodrum'un Yalıkavak beldesinde işadamı Ahmet Bayer'in villasında, 3'ncü kattan düşerek ağır bir şekilde yaralandı, kaldırıldığı hastanede ise yaşamını yitirdi.

Aslı Baş'ın ölümüyle ilgili Ahmet Bayer'in oğulları Hakan ve Volkan Bayer gözaltına alındı, sevk edildikleri mahkemece de tutuklandı.  Volkan Bayer, daha sonra adli kontrol şartıyla salıverildi, tutuklu yargılanan Hakan Bayer de 17 Ocak 2014'te serbest kaldı.

Aslı Baş'ın ölümüyle ilgili yalan beyan verdiği iddia edilen Ahmet Bayer ve oğulları ile çalışanları Murat Umirov hakkında da dava açıldı.

Ahmet Bayer'in villasında hayatını kaybetmesiyle ilgili dava 10 yıl sürdü. 

Muğla 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen son duruşmaya, tutuksuz yargılanan iş adamı Ahmet Bayer ile oğulları Volkan ve Hakan Bayer, Aslı Baş'ın babası Mehmet Yavuz Baş ve avukatları katıldı.

Sanıkların tümü savunmalarında "suçsuz" olduklarını öne sürdüler.

Mahkeme, Ahmet Bayer ile oğulları Volkan ve Hakan Bayer dahil yargılanan tüm sanıkların ayrı ayrı beraatine karar verdi.

Dava sonrası mahkemenin verdiği berat kararına en çok da Aslı Baş'ın babası Mehmet Yavuz Baş üzüldü, duruşma çıkışında sinir krizi geçirerek göz yaşlarına hakim olamadı.

Mahkemenin kararına en çok da başta işadamı Ahmet Bayar sevindi; "10 yıl sonra adalet yerini buldu, karardan mutluyum" dedi.  

İşadamı Ahmet Bayer kadar oğulları da sevindi, diğer sanıklar şen şakrak mutluydular.

Aslı Baş'ın ailesinin avukatı Faruk Zorba ise yargılanan bütün sanıklara beraat kararı verildiğini belirterek şunları söyledi:

Sonuç itibarıyla mahkeme kararında dedi ki Aslı Baş öldürülmemiştir, deliler yok edilmemiştir, delilleri yok eden kişiyi de beraat kararı verdi. Onca çelişkiye rağmen onca maddi bulgulara, kamera kayıtlarına, uyuşmayan beyanlara rağmen yalancı tanıklar hakkında da beraat kararı verildi. Yani çok şaşırtıcı bir karardı bu. Böyle bir karar beklemiyorduk.

Şimdi mahkemenin bu kararından sonra Aslı Baş'ın ailesininb umudu İstinaf Mahkemesi'nde. Bölge Adliye Mahkemesi'nde, ikararın bozulacağını ve suçluların cezasını bulacağına inanıyorlar.

www.netturk.com.tr

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2020, 12:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner16