O BİR SUNUCU AMA...

Sivas İmranlılı bir ailenin çocuğu olarak İstanbul’da, 12 Ocak 1974’te doğan 49 yaşındaki Yılmaz’ın babası Kasım Arslan, annesi ise Makbule Arslan’dır. Kadıköy Kız Lisesinin ardından 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu Radyo Televizyon Bölümünden mezun oldu.

KARİYERİ

Gazeteciliğe 1992’de Flash TV’de haber sunarak başladı. Sonra Kanal D’ye geçerek muhabirlik yaptı. Çalar Saat programını Serdar Cebe’yle Haftasonu Haberleri’ni sundu. Daha sonra Uğur Dündar ekibinde Star TV’ye geçti. Daha sonra 2004 yılında Habertürk TV’ye geçti ve Haber Sahası programını sundu.

Haber yolculuğu CNN TÜRK’te 4 yıl boyunca devam etti. Organ nakli dizi haberleri 6 ay devam eden bir programa dönüştü. Bu sürede Sağlık Bakanlığı ve CNN TÜRK’ün birlikte organize ettiği “Hayata Bağış” kampanyası büyük farkındalık yarattı. Organ bağışlarında artışlar gözlendi.

CNN TÜRK’ün ardından 2007-2016 yılları arasında 9 yıl boyunca Habertürk’teydi. Habertürk TV’de 13 Ajansı, Gün Ortası ve Türkiye’nin Nabzı programlarını sundu.

13 Ajansı, Gün Ortası ve Türkiye’nin Nabzı programlarını sunan Didem Arslan Yılmaz, 22 Mayıs 2016’da kanal ile yollarını ayırdıktan sonra Twitter’dan yaptığı açıklamayla CNN Türk’ten ayrıldığını ve Habertürk’e geri döndüğünü söyledi. 2020 Ağustos ayında ise Habertürk’teki görevini bırakarak Show TV’de Didem Arslan Yılmaz’la Vazgeçme programını sunmaya başladı.

Tansu Çiller ile yaptığı bir programda Çiller’in eline tırnaklarını geçirdiğini belirtmiştir. Binali Yıldırım’ı programa davet ederken Ahmet Hakan ile ilgili söyledikleri tartışma yaratmıştır. Pandemi döneminde Türkiye’nin Nabzı programında, Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu’nun sözünü sürekli keserek konuşturmadığı ve davranışı eleştirildiği için tepkiler aldı.

Kürşat Yılmaz ile evli olan ünlü sunucunun Mina adında bir kızı var.

ÖDÜLLER

İlk aldığı ödül 2005’teki bir haberi sayesinde olmuştu. Aynı yılda yaptığı “Kaçak ambulanslar” isimli haberiyle Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başarı Ödülü’ne layık görülmüştü..

2013’te ise “Türkiye’nin Nabzı” isimli programı sayesinde Yılın En İyi Tartışma Programı kategorisinde Yeni Yüzyıl Üniversitesi İletişim Ödülü’ne layık görülmüştü.

Bir yıl sonra 2014’te aynı şekilde “Türkiye’nin Nabzı” programından dolayı Medya Etik Konseyi tarafından TV Haber Etik Ödülünü kazanmıştı. kariyerinin en iyi programlarından biri olan Türkiye’nin nabzı bu noktada onun için harika bir dönüş sağlamaktaydı. .

2015’te ise “Türkiye’nin Nabzı” programının başarı ardına başarı getirmesi sayesinde  Magazin Gazetecileri Derneğinin 21. Altın Objektif Ödüllerinde, Savaş Ay Özel Ödülünü kazanmıştı.

Başarılarının inanılmaz olması bir yana hem öncesinde yaptığı haberlerle hem de harika tartışma programıyla fazlasıyle ödüle layık görülmüştü. Başarılarının ileride de devam edebilmesi gayet mantıklı olacaktır. 

www.netturk.com.tr