banner29

banner32

Dekolte giyinen kadınlar depreme neden oluyor!

Dekolte giyinen kadınlar depreme neden oluyor!
banner18

NET TÜRK - 2010 yılında İran'da meydana gelen depremden sonra, İranlı din alimi Kazım Sıddık, "Depremlere kadınların dekolte giymesinin sebep olduğunu" öne sürdü.

İranlı Sıddık'ın bu fetvasına tepki olarak 26 Nisan 2010'da 200 bin kadın, dekolte giytinerek deprem yaratmaya çalıştı, ancak başarılı olamadı.

Bu olay tarihe "Boobquake" (Meme Depremi) olarak geçti.

MEME DEPREMİ!

İran’da depremleri kadınların ‘açık saçık’ giyimiyle ilişkilendiren Hüccetülislam Kazım Sadıgi’ye ilk yanıt ABD’li kadınlardan geldi.

Washington’da toplanan bir grup kadın, dekolte kıyafetleriyle bu cinsiyetçi söylemi protesto etti. İran’ın, kadınlar için yaşaması giderek zorlaşan bir ülke olduğu açıklandı.

Facebook’ta ‘Boobquake’ (Meme depremi) adıyla duyurulup 200 bin kadından destek gören eylemin hemen ardından, Tayvan’da 6.5 büyüklüğünde deprem meydana gelince gözler espriyle karışık, etkinliği organize eden Indiana Purdue Üniversitesi öğrencilerine döndü.

Gruptan Jennifer McCreight, bunun sayılmayacağını, çünkü depremin saat dilimine göre farklı zamanda gerçekleştiğini öne sürdü.

Tayvan’daki depremde can ve mal kaybı olmadı.

AYNI KAFA YİNE KONUŞTU!

Tahran’da Cuma namazlarını kıldıran birkaç din adamından biri olan Sadıgi, geçen hafta, depremlerin artmasının nedeninin gayrimeşru cinsel ilişkiler ve kadınların uygunsuz kıyafetlerle dolaşması olduğunu savunmuştu. 

www.netturk.com.tr

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2020, 13:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner16