banner29

banner32

AA'ya alternatif "İmamoğlu Haber Ajansı!" kuruluyor!

AA'ya alternatif "İmamoğlu Haber Ajansı!" kuruluyor!
banner18

NET TÜRK - İptal edilen 31 Mart İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin ardından 23 Haziran'da yapılacak yeni seçimler için CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Ekrem İmamoğlu, seçim gecesi için alternatif haber merkezi kuracaklarını ve bilgi merkezlerinin genişletileceğini belirterek "Vatandaşın tek haber kaynağı AA olmayacak" dedi.

Gazeteci Murat Yetkin'e konuşan Ekrem İmamoğlu, 23 Haziran seçimine ilişkin yapılan çalışmaları anlattı.

20 BİNDEN 100 BİNE ÇIKTI

İmamoğlu, sandıklardan anlık sonuç alma konusunda çalışmalarının devam ettiğini belirterek, YSK'nın 31 Mart İstanbul seçimini iptal edip yenilenmesine karar verdiği 6 Mayıs'ı takip eden iki-üç gün içinde "İstanbul Gönüllüleri" sayısının 20 bin civarından 100 bine çıktığını ve sayının 50-300 bine ulaşabileceğini tahmin ettiklerini söyledi.

Yetkin'in İmamoğlu ile yaptığı röportajdan aktardığı yazısının ilgili kısmı şöyle:

"HER SANDIĞIN SONUCUNU ŞEFFAF ŞEKİLDE DUYURACAĞIZ"

İmamoğlu, "Seçim gecesi için alternatif bir haber merkezi kuruyoruz. Zaten mevcut olan bilgi merkezimizi genişletip aktif hale getiriyoruz. Vatandaşın tek haber kaynağı AA olmayacak. Her bir sandık açılıp sonucu belli olunca buradan şeffaf bir şeklide duyuracağız." dedi.

"31 MART SEÇİMİ GECESİ GÖSTERDİK"

Yetkin'in "Bunu nasıl yapacaksınız?" sorusuna İmamoğlu şöyle yanıt verdi:

"31 bin 186 sandık var. Bunlardan sağlıklı sonuç alma sorunumuz olmadığını zaten 31 Mart seçimi gecesi gösterdik. Hem CHP, hem İYİ Parti teşkilatı gayet iyi çalıştı. Şimdi yeni gönüllülerimizle bu gayreti topluma çabuk ve sağlıklı bilgi vermeye de dönüştürüyoruz. Aramıza yeni katılan gönüllülerimizin bir işi de bu olacak"

www.netturk.com.tr

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2019, 12:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner16