banner29

banner32

Erdoğan 1 milyon, Kılıçdaroğlu 5 Kuruş istiyor!

Erdoğan 1 milyon, Kılıçdaroğlu 5 Kuruş istiyor!
banner18

NET TÜRK - TBMM Genel Kurulu’nda milletvekillerinin yumruklu kavgasına neden olan ‘Haysiyetsiz, alçak’ gerilimi mahkemeye taşındı.

Taraflar birbirine karşı tazminat davası açtı.

ERDOĞAN 1 MİLYON TL İSTEDİ

Meclis’teki kavgayla başlayan ve mahkemeye taşınan gerilimin fitilini CHP’li Engin Özkoç’un TBMM Genel Kurulu’ndan hemen önce düzenlediği basın toplantısındaki sözleri ateşledi.

Özkoç, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Kılıçdaroğlu’na yönelik “Türkiye’nin bu tarihi mücadelesini fitneyle iftirayla lekelemeye çalışan kim olursa olsun haysiyetsizdir, şerefsizdir, alçaktır, haindir” sözlerinin ardından mecliste düzenlediği basın top-lantısında, “Bizim şehitlerimize, ‘kelle’ diyen kişi haysiyetsizdir, şerefsizdir, onursuzdur, vatan hainidir” dedi.

Bu sözlerin ardından AK Parti’li vekiller, TBMM Genel Kurulu’nda Özkoç’a saldırdı, CHP’liler araya girince yumruk yumruğa kavga çıktı.

Bu gerilimin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan CHP Grup Başkan Vekili Engin Özkoç hakkında 1 milyon liralık manevi tazminat davası açtı.

Erdoğan, Özkoç için suç duyurusunda da bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatı Hüseyin Aydın, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Sayın Cumhurbaşkanımıza yönelik hadsiz ve edepsiz açıklamaları nedeniyle, Engin Özkoç aleyhine 1 milyon liralık manevi tazminat davası açtık. Ayrıca ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ suçundan suç duyurusunda bulunduk” dedi.

KILIÇDAROĞLU "5 KURUŞ" İSTEDİ

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a 5 kuruşluk tazminat davası açtığını duyurdu, “Genel Başkanımız, AK Parti Genel Başkanı’na ederince dava açmaktadır. Erdoğan’a 5 kuruşluk dava açmaya karar vermiştir” dedi.

TBMM’de önceki gün yaşanan kavgayla ilgili “Saray’dan geldiği anlaşılan bir emirle Engin Özkoç’a planlı bir saldırı ve linç girişimi gerçekleştirildi” diyen Öztrak, “Kimse partimizin bu hakaretleri içine sindirmesini bekleyemez. Engin Özkoç aynı ifadeleri kullanarak iade etmiştir” ifadelerini kullandı.

Basıntoplantısı düzenleyen Öztrak, şunları söykledi:

“Dün TBMM’de son derece utanç verici bir olay yaşadık. Saray’dan geldiği anlaşılan bir emirle Engin Özkoç’a planlı bir saldırı ve linç girişimi gerçekleştirildi. AK Parti grubu tarafından gerçekleştirilen bu planlı saldırıyı şiddetle lanetliyoruz.

AK Parti Genel Başkanı cumhurbaşkanlığı koltuğunun arkasına saklanarak hiçbir edep sınırı gözetmeden sayın genel başkanımıza hakaret etmiştir. Şerefiz, hain, alçak… deyince sert konuşmuş oluyor cumhurbaşkanı yandaş medyaya göre.

Kendi gazeteleri açıkça bunu yazmış.

AK Parti Genel başkanına soruyoruz; 'Askerimizi hava üstünlüğü olmadan neden İdlib’de dar bir bölgeye hapsoldunuz?'.

Cevap: 'bunu soran şerefsizdir'.

Biz bu soruları milletimiz adına soruyoruz.

'O SÖYLERSE BEN DE SÖYLERİM'

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, hakkında bir milyon liralık manevi tazminat davası açıp, suç duyurusunda bulunduğu CHP’li Engin Özkoç, “Cumhurbaşkanı ne söylediyse, ben de aynısını söyledim. Ben de aynı hakka sahibim. Bildiklerini yapsınlar, biz de bildiğimizi yapacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı’na yönelik ifadeleri Meclis’te kavgaya, 1 milyon liralık tazminat davasına, hakkında soruşturma ve fezlekeye yol açan CHP Grup başkanvekili Engin Özkoç, “Ne yaparlarsa yapsınlar, Cumhurbaşkanı ne söylediyse, ben de aynısını söyledim. Ben de aynı hakka sahibim. Anayasaya göre mecliste yapılan konuşmalar koruma altındadır, dava açılamaz” diye konuştu.

Özkoç, “Tamam onlar bildiklerini yapıyorsa, biz de bildi- ğimizi yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Özkoç, hakkında dava açılıp açılmayacağına da yargının karar vereceğini, AK Parti’nin karar veremeyeceğini belirtti.

SAVCIYI ŞİKAYET ETTİ

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, dokunulmazlığının kaldırılması için fezleke düzenleyen Savcı Hamza Yokuş’u siyasi tavır sergileyerek “görevi kötüye kullandığı” gerekçesiyle Hâkimler Savcılar Kurulu’na (HSK) şikayet etti.

Özkoç, HSK’ye verilen şikâyet dilekçesinde AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın grup konuşmasında CHP Genel Başkanı olan Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik “kabul edilmez biçimde hakaretler savurması” yanıt vermek için basın toplantısı düzenlediğini söyledi.

Bunun üzerine savcının “Anayasa’nın 83 maddesine aykırı bir biçimde soruşturma başlatıldığı ve bu durumu basın duyurusu ile kamuoyu ile paylaşıldığı” belirtilen dilekçede, bu konuda Adalet Bakanlığı’nın genelgesi olduğu vurgulandı. Savcı’nın hem Anayasa hem de Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü’nün genelgesini açıkça ihlal edilerek suç işlediği savunulan dilekçede, “Şikayet edilen Savcının bu hükümleri bilmeme olasılığı bulunmamaktadır. Aksine siyasi güdülerle görevinin gereklerine aykırı davrandığı ve dolayısıyla Görevi Kötüye Kullanma Suçunu işlediği sabittir” denildi.

Dilekçede, Savcı Hamza Yokuş hakkında “disiplin ve Görevi Kötüye Kullanma Suçundan Ceza Soruşturması başlatılması” talep edildi.

FEZLEKE MECLİSE GÖNDERİLDİ

ÜCHP’li Engin Özkoç hakkında, yaptığı konuşmanın üzerinden 24 saat geçmeden hazırlanan fezleke Meclis’e sunuldu. Erdoğan hakkında kullandığı ifadeler nedeniyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hemen soruşturma başlattığı CHP’li Engin Özkoç hakkında hazırlanan fezleke Meclis’e gönderildi.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, “CHP’li Engin Özkoç hakkında hazırlanan fezleke Adalet Bakanlığı’na gelmiştir ve Bakanlığımızda bunu Meclise göndermiştir” dedi.

Bakan Gül bu açıklamasından birkaç saat önce de ‘Fezlekeyi derhal meclise gönedereceğiz” demişti.

Bu açıklamaya yanıt CHP Grup başkanvekili Özgür Özel’den geldi.

Özel Gül’e; “Adalet Bakanısın; Beklenir ki biraz hukuka saygın, Biraz da utanma duygun olsun. Henüz yazılmamış fezlekeyi nasıl Meclis’e yolluyorsun. Bu emir komuta zinciri içindeki rolünden hiç mi sıkılmıyorsun? Sarayın zabiti, majestelerinin katibi...” diye

seslendi.

VEKİLİN ELİ KIRILDI

Meclis’te yaşanan kavgada, CHP’li Engin Özkoç’a yumruk atan AK Parti’li İbrahim Halil Yıldız’ın elinin üç yerinden kırıldığı tespit edildi.

Özkoç’un kafasına yumruk atan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız kırıklar nedeniyle ameliyat oldu.

www.netturk.com.tr

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner16