banner29

banner32

Filenin Sultanları’na nasıl bir hasta kafayla laf attın?

Filenin Sultanları’na nasıl bir hasta kafayla laf attın?
banner18

NET TÜRK - Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2020 CEV Tokyo Olimpiyat Oyunları Avrupa Kıta Elemeleri'nde Almanya'yı finalde 3-0 yendi ve Olimpiyat vizesi aldı. 

Bu sonuçla, A Milli Kadın Voleybol Takımı, tarihinde ikinci kez olimpiyat vizesi almış oldu.

Filenin Sultanları tüm Türkiye'ye büyük bir sevinç yaşattılar.

Her şeye, spora bile "Bacak arasından bakan" bazıları ise bu başarıya çok üzüldü. 

MHP’li Düzce Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin gibi.

Birol Şahin, A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın Almanya’yı yenerek Tokyo’da olimpiyatlara katılma hakkı elde etmesinin ardından skandal bir mesaj yayınladı.

Allahu Teala’nın örtünün vücut hatlarınız belli olmasın emrine karşı çıkarak, açılıp saçılacaksın, kendini teşhir edeceksin sonra da Tokyo’ya gidiyoruz diye sevineceksin. Dünya şampiyonu olsan ne yazar. Müslüman kadın adap ve haya sahibidir. Yaptığı her işte Allah rızası gözetir. Dinimize göre kadınlar kendi aralarında spor yapabilirler. Erkekler huzurunda açık saçık olarak değil.

Kafaya bakın kafaya...

Sonra gazeteciler bu şahısa sordu "Bu ne anlama geliyor" diye, 

Dedi ki; "Bunu genel anlamda yazdım. Kamuoyu beni takip ediyor. Takipçimiz çok. Art niyet taşımıyoruz. Bizler İslam ülkesinde yaşıyoruz. Müslümanım diyenin uyması gereken kurallar vardır. Müslüman bir kişi öyle bir kıyafet giyip erkek huzuruna çıkamaz. Bu haram."

Sonra ne mi oldu; bu sözler büyük tepki çekti, MHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, Şahin hakkında soruşturma başlattıklarını açıkladı.

Sadi Durmaz da tepkiliydi.

Böyle bir paylaşımı kabul etmemiz kesinlikle mümkün değil. Ay yıldızlı formayı en yukarıya çıkaran Filenin Sultanları’nı büyük bir gururla izliyoruz, başarılarıyla da gurur duyuyoruz. Genel Başkanımız da grup konuşmasında mili takımımızı tebrik etti. İl başkanımızla görüştüm, savunmasını istedik, gereken ne ise yapacağız

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın Tokyo Olimpiyat Oyunları'na katılmaya hak kazanmasını tebrik etmişti.

Avrupa Kıta Elemeleri Voleybol Final Maçında Almanya’yı 3-0 yenerek 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunlarına katılmaya hak kazanan filenin sultanlarını, teknik kadroyu ve federasyon yönetimini gönülden tebrik ediyorum.

Tepkiler üzerine Sadir Durmaz Twitter'dan MHP olarak aldıkları kararı duyurdu: "Milletçe haklı gururumuz olan Filenin Sultanları halkında yapmış olduğu çirkin paylaşımı nedeniyle; Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli beyin talimatlarıyla Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin, belediye başkanları listemizden düşürülmüştür..Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Elde ettikleri başarıyla tüm Türkiye'nin gururu olan Filenin Sultanları'na nasıl bir kafayla laf attığı bilinmeyen MHP’li Düzce Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin'in sonu ne olacak, bekleyip göreceğiz.

www.netturk.com.tr

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2020, 14:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner16