banner29

banner32

İşte Ahmet Davutoğlu'nun partisinin adı ve ilginç isimler!

İşte Ahmet Davutoğlu'nun partisinin adı ve ilginç isimler!
banner18

NET TÜRK - HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, AKP’den istifa eden eski başbakan Ahmet Davutoğlu’nun bugün İçişleri Bakanlığı’na dilekçe verilerek kurulması beklenen partisinin adının Gelecek Partisi olduğunu duyurdu.

Davutoğlu’nun ekibinin sahte parti ismi ve logolarının ‘sızmasıyla’ medyanın gündemini kendi üzerlerinde tutmayı başardıklarını savundu.

Altaylı, “Uzun tartışmalardan sonra Davutoğlu’nun partisinin adı ‘Gelecek Partisi’ olarak kesinleşti. Birkaç gün içinde eski AKP Genel Başkanı yeni ‘Gelecek Partisi Genel Başkanı’ olacak. Partinin kurucular kurulunda Davutoğlu’nun eski danışmanı Etyen Mahcupyan gibi, gazeteci Hakan Albayrak gibi ‘bildik’ ve ‘beklenen’ isimlerin yanı sıra epey de yeni bilinen veya duyulmamış isimler de yer alıyor. Gelecek Partisi’nin Türk siyasetine hayırlı olmasını diliyorum” ifadesini kullandı.

İşte Altaylı'nın yazısının ilgili bölümü:

Adı belli oldu  

Eski Başbakan Prof. Ahmet Davutoğlu’nun kurma hazırlıklarını tamamladığı parti için artık son virajda olduğunu biliyoruz.

Davutoğlu ve ekibi ustaca bir siyaset izleyerek, çalışmalara başladıkları günden bu yana partileri ile ilgili heyecanı üst düzeyde tuttular.

Sürekli olarak partilerinden, hareketlerinden konuşturmayı başardılar.

Davutoğlu’nun partisinin, içinden çıktığı partide yarattığı rahatsızlık, Davutoğlu’nun olası oy oranından daha yüksek oldu diyebilirim.

Öyle ki, Davutoğlu ekibi “sahte” parti isimleri ve logoları bile üfürerek, “fake” isim ve logo tescil başvuruları yaptırarak bile partiye olan medya ilgisini üst düzeyde tutmayı başardılar.

Son olarak iki gün önce “Yaşam ve Adalet Partisi” adını neredeyse kesin diye yazanlar bile oldu.

Bu kadar uzun süredir, olmayan bir partiden bu kadar yüksek sesle bahsettiriyor olmak bile önemli bir başarı bence.

Ve şimdi sıra geldi partinin “gerçek” ismini açıklamaya.

Uzun tartışmalardan sonra Davutoğlu’nun partisinin adı “GELECEK PARTİSİ” olarak kesinleşti.
Birkaç gün içinde eski AK Parti Genel Başkanı yeni “Gelecek Partisi Genel Başkanı” olacak.
Partinin kurucular kurulunda Davutoğlu’nun eski danışmanı Etyen Mahçupyan gibi, gazeteci Hakan Albayrak gibi “bildik” ve “beklenen” isimlerin yanı sıra epey de yeni bilinen veya duyulmamış isimler de yer alıyor.

Gelecek Partisi’nin Türk siyasetine hayırlı olmasını diliyorum. 

www.netturk.com.tr

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner16