banner29

banner32

Tuğçe Kazaz, dil uzatıp hep Atatürk'ten geçiniyor!

Eski manken yeni 'din-i bütün' Tuğçe Kazaz, Atatürk’ün dini unutturmak ve Kemalizm’i ortaya çıkarmak için kendisini mitolojik bir ögeymiş gibi gösterdiğini ve dinsizliği getirdiğini öne sürdü.

Tuğçe Kazaz, dil uzatıp hep Atatürk'ten geçiniyor!
banner18

NET TÜRK - Tuğçe Kazaz 13 dakikalık videosunda Cumhuriyet’in kurucu değerlerine ve Atatürk ilkelerine sert eleştiriler yöneltti. Videosuna, “Kemalizm ile arasına mesafe koyamayan Allah ile arasına mesafe koyar” notu düşen Kazaz, Mustafa Kemal Atatürk için “Adam esti gürledi, ondan sonra adam şöyle, adam böyle, adam seçilmiş, neredeyse ilahlaştırma sürecine gidecek bir hale dönüştürüldü” dedi.

Cumhuriyet’le birlikte Osmanlı’dan kalan mirasın ortadan kaldırıldığını savunan Kazaz, “Bunun da tam aksi getirildi ve yayıldı. Yani ahlak mı vardı ahlaksızlık getirildi, din mi vardı dinsizlik getirildi, inanç mı vardı inançsızlık getirildi. Olan bu. Ondan sonra Kemalistler doğru. Bugün dokunabilir misin Atatürk’e? Dokunamazsın adamın kutsalı” dedi.

TUĞÇE KAZAZ KİMDİR?

Balıkesi doğumlu ve İstanbul Yeditepe Üniversitesinde Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde öğrenim gördü. Miss Turkey 2001 birincisidir.

2005 yılında evlendiği Yunan oyuncu Yorgo Seitaridis için Hristiyanlığı seçen Tuğçe Kazaz, 3 yıl sonra eşine boşanma davası açmış ve Budist olmaya karar vermişti. Budist olmak için  Kalamış’taki bir mekanda toplantılara katılan ünlü model, Budizm’in ilk basamağı olan “hizmet” kısmında pes etmiş ve burada kendisine tuvalet temizliği yaptırılınca “Hizmetçi değilim” diyerek Budizm sevdasından da vazgeçmişti. Tuğçe Kazaz, 2014 yılında tekrar din değiştirmiş ve müslüman olmuştu.

www.netturk.com.tr

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2020, 16:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner16