banner29

banner32

Alışverişi bir "eşşek şakası"na dönüştürenin marketin müdürü olduğu ortaya çıktı

Haberi ilk DHA görüntülü olarak yayınladı. Olayı bir "eşşek şakası" olduğunu da yine DHA duyurdu. İşte "eşşek şakası"nın hikayesi.

Alışverişi bir "eşşek şakası"na dönüştürenin marketin müdürü olduğu ortaya çıktı
banner18

NET TÜRK - Haberi DHA servis etmişti ve aynen şöyleydi: "Niğde'de poşetten 25 kuruş para alınmasını protesto etmek isteyen bir vatandaş, market alışverişine eşekle geldi. Merkez Terminal Caddesi üzerinde bir markete eşeğinin üzerine bağladığı heybe ile gelen vatandaş, alışveriş yaptı. Eşeği ile reyonları gezen vatandaşı gören diğer müşteriler şoke oldu. Alışverişi tamamlayan ve adını açıklamak istemediğini söyleyen vatandaş, poşet parası vermemek için eşeği ile geldiğini söyledi. Alışveriş sonrası aldığı ürünleri eşeğinin üzerindeki heybeye yükleyen vatandaş, marketten ayrıldı."

Aynı DHA, daha sonra haberin etkilerini şu bilgilerle haberleştirdi:

"Marketlerde alışveriş poşetlerinin 1 Ocak’tan itibaren parayla satılmaya başlamasının ardından yurdun değişik bölgelerinden sosyal medya üzerinde buna tepki görüntüleri yayınlandı. Niğde’de de bir kişi, merkez Terminal Caddesi’ndeki markete yöresel kıyafetler giyip eşekle içeri girdi. Market çalışanları ve müşterilerin şaşkın bakışları arasında alışveriş yapan kişi, aldıkları ürünleri de eşeğin üzerindeki heybeye doldurdu. Vatandaşlar tarafından cep telefonuyla kaydedilen görüntüler sosyal medyada izlenme rekorları kırdı..."

Sonra DHA, "tufaya geldiğini" şu haberle duyurdu: 

"Görüntülerin yayınlanması üzerine yapılan araştırmada eşekle alışveriş yapan kişinin o marketin müdürü Halil Gün olduğu ortaya çıktı. Görüntülerle ilgili olarak emniyete davet edilen Halil Gün’in amacının poşet ücretlerini protesto etmek olmadığını, şaka için yaptığını söylediği öğrenildi..."

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2019, 20:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner16