banner29

banner32

Gülriz Sururi ve Engin Cezzar'dan Nesin Vakfı'na anlamlı bağış!

Geçtiğimiz hafta kaybettiğimiz Gülriz Sururi, eşi Engin Cezzar ile yaşadığı Gümüşsuyu'ndaki beş katlı binalarını kültür ve sanat evi yapılmak üzere Nesin Vakfı'na bağışladı.

Gülriz Sururi ve Engin Cezzar'dan Nesin Vakfı'na anlamlı bağış!
banner18

NET TÜRK - Aziz Nesin'in dostlarından Gülriz Sururi ve Engin Cezzar, bu dünyaya veda etmeden önce, bir dairesinde yaşadıkları Gümüşsuyu'ndaki beş katlı binalarını bir kültür ve sanat evi yapılması için Nesin Vakfı'na bıraktı. 

Haberi sosyal medyadan duyuran Aziz Nesin'in oğlu Ali Nesin, Gülriz Sururi ve Engin Cezzar'ın yaptıkları bağışla vakfın hayatına yeni bir yön verdiğini ifade etti.

Yaptıkları bağışla Nesin Vakfı'nın hayatını değiştirecek projelere vesile olan Gülriz Sururi ve Engin Cezar'ın isimlerini Matematik Köyü'nde yaşatacaklarını belirten Nesin Vakfı yöneticilerinden Süleyman Cihangiroğlu, yaptığı yazılı açıklamada binayı 'Nesin Vakfı Gülriz Sururi ve Engin Cezzar Kültür Merkezi'ne dönüştüreceklerini ifade etti:

'GENÇLERLE DAHA İÇ İÇE YAŞAYACAĞIZ'

"Gülriz Sururi eşi Engin Cezzar’dan tam tamına iki yıl sonra yine bir ocak günü dilediği gibi toprağa karıştı.
Şimdi bizler onun vasiyeti çerçevesinde üzerimize düşeni yapacağız. Onun ve Engin Bey’in ismini Matematik Köyümüzde yaşatacağız. Matematik ve Felsefe köylerimizi birleştiren ana yola Gülriz Sururi ve Engin Cezzar Sokağı ismini verdik, hatta şu bir iki günde sokağın tabelalarını astık bile. Yine onların adına Gümüşsuyu'nda yaşadıkları evi ve binayı 'Nesin Vakfı Gülriz Sururi ve Engin Cezzar Kültür Merkezi'ne dönüştüreceğiz. Bu bizim hayatımızı değiştiren bir proje olacak, sizlerle ve gençlerle daha içiçe olacağız.

'ARTIK BİZİMLE YAŞAYACAKLAR'

Tahmin edersiniz ki kültür merkezinin de her bir ayrıntısını konuştuk, logosunu tasarladık, logodaki fotoğrafları beğenmedi, yine kendi seçti, gönderdi, değiştirdik. Merkeze yerleşecek özel eşyalar, tiyatro afişleri, kostümlerini bile uzun uzun konuştuk. Son konuşmamızda isimlerinin burada yaşayacak olmasından dolayı ne kadar heyecanlandığını söylerken o kocaman gözleri daha da parlıyordu.

Gülriz Sururi ve Engin Cezzar dönemi bizim için de, onlar için de yeni bir başlangıç olacak. Artık bizimle yaşayacaklar."

www.netturk.com.tr

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2019, 14:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner16