Yerel Seçimlere giderken!..

İnsanlar politika ile ilgilenebilir, bir tercihtir bu.

Kendi adıma; gözlerimin önünde, edep saygı ve sevginin olmadığı seçimi kazanmak için, kin ve nefret duygularının öne çıkarıldığı, kamu imkanlarının tek taraflı ve dini değerlerimizin hayasızca siyaset aracı olarak kullanıldığı yerel bir seçim olmasına rağmen, maaalesef yerel yönetimlere ilişkin projelerin tartışılmadığı, negatif bir seçim süreci izledim.

Umarım gelecek seçim süreci daha pozitif olur.

Neyse; sel gider kumu kalır.

Kimler kazanırsa kazansın; sonuçların milletimiz için kavga aracı, birbirimizi kırma ve inciltme aracı olmamasını temenni ediyorum.

Demem o ki; seçim sonuçlarını taraflar olarak demokratik bir olgunlukla karşılamalıyız.

Seçmenlere demokratik hak ve ödevlerini yapmaları konusunda ihmal göstermemeleri, görevlerini yaparken parti tercihleri yanında adayların göreve liyakatleri ve bilgileri açısından da değerlendirmeye tabi tutmalarını önemle hatırlatmak isterim.

Sonuçların ülkeye huzur ve refah getirecek nitelikte olması ortak dileğimiz olmalıdır.

Kasabalarımız, kentlerimiz, ülkemiz ve tüm yurttaşlarımıza ve yerel yönetimlerde göreve talip olan tüm adaylara; iyi şanslar, hayırlı ve başarılı sonuçlar diliyorum.

Küçük Çekirgeye Not: Ben oy kullanırken adayların yerel yönetime ilişkin projelerini, bilgi ve liyakat sahibi olup olmadıkları ve tabii ki de Cumhuriyetimizin kuruluş ilkelerine ve değerlerine samimi olarak bağlı olup olmadıklarını dikkate alarak değerlendirme yapıp tercihimi kullanacağım

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüseyin Özkan
Hüseyin Özkan - 3 hafta Önce

Para pul, güç imkan konuşur bu işte üstad, gerisi laga luga...

banner17

banner16