NET TÜRK TV

BAYKAL’ın CHP Genel Başkanlığı’ndan istifasına neden olan kaset komplosu öncesinde “tehdit edildiği” ortaya çıktı. Meğer Baykal’ın eline, Nesrin Baytok’la yan yana gösteren kasetin yayınlanması öncesinde bir mektup ulaşmış. İmzasız mektupta, Baykal’ın derhal genel başkanlıktan istifa etmesi veya Kurultayda yeniden aday olmayacağını açıklaması istendi, “Aksi takdirde bazı gelişmeler olacak” denildi.

Mektubu gönderenler, Baykal’dan cevabını çok satan gazetelerden birisine, belirlenen günde “SATILIK LATERNA” ilanı vermesini istedi. Yani bu ilanla Baykal, genel başkanlıktan ayrılacağını ilan etmiş olacaktı. Ancak Baykal bu ilanı vermedi, kısa süre sonra da kaset komplosu yürürlüğe kondu.

Kitapta, Deniz Baykal’ın nasıl istifa ettirildiği, Baykal’ı içeride ve dışarıda istemeyen güçlerin iş birliği, komplonun perde arkası ortaya konuluyor. Kurulan kumpaslar, atılan iftiralar, söylenen yalanlar… Diğer taraftan da Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP Genel Başkanlığı’na nasıl hazırlandığı ve getirildiği işleniyor. Bu süreçte ABD’nin rolü sorgulanıyor; ABD’nin Baykal’dan intikam almasının ardındaki gerçekler masaya yatırılıyor.

5 Şubat’ta okurlarıyla buluşan ve Galeati Yayıncılık tarafından basılan 324 sayfalık kitapta ayrıca, komplodan hemen sonra, istifa etmeden saatler önce FETÖ elebaşısı Gülen’in yanından açılan telefonun ve kimin aradığının detayları da anlatılıyor.

#Bir güzel insanı daha kaybettik #Bir güzel insanı daha kaybettik

"OKUNMASINI UMUYORUM"

Kitabın yazarı gazeteci Şenol Ateş, “Tarihe not bırakmak için yazılmış, kaynak niteliğinde bir çalışma oldu. Yarım bilinenlerin yanı sıra hiç bilinmeyen gerçekleri de gözler önüne sermek istedim. Türkiye’de sadece iktidarlar kurgulanmıyor, muhalefet de denetim altına alınıyor. Ön yargıların ve kırgınlıkların, kişisel kızgınlıkların kısa bir süre de olsa kenara bırakılarak okunmasını umuyorum” diye konuştu.

Çalışmanın yıllara dayandığını anlatan Ateş, “Komplonun tek hedefi Baykal mıydı, O’nun istifası sıradan bir olay olarak görülebilir mi? 100 yıldır Türkiye’den intikam almaya çalışan, bu coğrafya ile ilgili özel planları olan başta ABD olmak üzere emperyal güçlerin bu kurgunun arkasındaki rolü ne? Ve yerli iş birlikçileri kim? Baykal kasetin yayınlanacağını biliyor muydu, tehdit edilmiş miydi? CHP üzerinden Türkiye’ye nasıl operasyon yapıldı? Daha onlarca sorunun yanıtını aradık, bulduk” dedi.

DENİZ’in Gidişi  KEMAL’in Gelişi
CHP Üzerinden Türkiye’ye Operasyon

BAYKAL KASETİN YAYINLANACAĞINI BİLİYOR MUYDU?
KASET KOMPLOSUNUN PERDE ARKASI…
CHP ÜZERİNDEN TÜRKİYE’YE NASIL OPERASYON YAPILDI

Gazeteci Şenol Ateş’in yazdığı “DENİZ’in Gidişi KEMAL’in Gelişi-CHP Üzerinden Türkiye’ye Operasyon”, okuyucuyla buluştu. Kitapta, yakın tarihimizin en önemli olayı olan ‘Deniz Baykal’a kaset komplosu’nun perde arkasını anlatılıyor. Bir gazetecinin gözlem, araştırma ve anılarını anlattığı kitabı keyifle okurken aynı zamanda da hayretler içinde kalacaksınız.

Kitapta, Deniz Baykal’ın nasıl istifa ettirildiği , Baykal’ı içeride ve dışarıda istemeyen güçlerin iş birliği , komplonun perde arkası ortaya konuluyor. Kurulan kumpaslar, atılan iftiralar, söylenen yalanlar… Diğer taraftan da Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP Genel Başkanlığı’na nasıl hazırlandığı ve getirildiği işleniyor. ABD’nin rolü sorgulanıyor, ABD’nin Baykal’dan intikam almasının ardındaki gerçekler masaya yatırılıyor.
Gazeteci Şenol Ateş, çalışması ile ilgili şunları söyledi:

“Tarihe not bırakmak için yazılmış, kaynak niteliğinde bir çalışma oldu. Yarım bilinenlerin yanı sıra hiç bilinmeyen gerçekleri de gözler önüne sermek istedim. Türkiye’de sadece iktidarlar kurgulanmıyor, muhalefet de denetim altına alınıyor. Ön yargıların ve kırgınlıkların, kişisel kızgınlıkların kısa bir süre de olsa kenara bırakılarak okunmasını umuyorum.”

Çalışmanın yıllara dayandığını anlatan Ateş, “Komplonun tek hedefi Baykal mıydı, O’nun istifası sıradan bir olay olarak görülebilir mi? 100 yıldır Türkiye’den intikam almaya çalışan, bu coğrafya ile ilgili özel planları olan başta ABD olmak üzere Emperyal güçlerin bu kurgunun arkasındaki rolü ne ve yerli iş birlikçileri kim? Baykal kasedin yayınlanacağını biliyor muydu, tehdit edilmiş miydi? CHP üzerinden Türkiye’ye nasıl operasyon yapıldı? Daha onlarca sorunun yanıtını aradık, bulduk.” dedi. (Kaynak: Medya Faresi)

www.netturk.com.tr

Editör: Haber Merkezi