Para mutlu eder mi? Para mutlu eder mi?

NET TÜRK TV - Gazetecilik yaparken "göze" girmişsin, iktidar partisinden "milletvekili" seçilmişsin. 

Allah "Yürü ya kulum" demiş, sen de fırsatı değerlendirmiş, dolu dizgin koşmuşsun.

Bayram tatilini Monaco'da geçirmişsin anladık, Monaco Yat Kulübü’nde ıstakoz yemişsin, onu da anladık.

İyi de, "Yurdum insanının durum iyi değil bari kimse görmesin" diyeceğin yer de çok büyük "kariyer" ya da "marifet gibi" bir de sosyal medyada yediğin haltı paylaşmışsın.

İşte sen öyle yaparsan, o ıstakozu boğazına tıkarlar, iki laf edecek nefes bile alamazsın.

*  *  *

Mevzu şu:

AKP İzmir Milletvekili ve Dijital Mecralar Komisyonu Üyesi Şebnem Bursalı, (Eski TV'ci ve gazeteci)  Instagram hesabından, Monaco Yat Kulübü'nde yediği ıstakozun fotoğrafını paylaştı ya, Bursalı'nın paylaşımıyla ilgili başta muhalefet olmak üzere çok sayıda tepki geldi.

CHP İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı, "Gençler Eminönü’nde balık-ekmek yiyemezken, AKP Milletvekili Şebnem Bursalı'nın Monaco Yat Kulübü’ndeki ıstakoz ziyafeti sınıfsaldır, story atması görgüsüzlüktür, AKP kibrinin özetidir." bile dedi.

Gazeteci Fatih Altaylı, fırsat bu fırsat, Bursalı'nın paylaşımına ilişkin görüşlerini şöyle aktardı:

"Şimdi diyebilirsiniz ki, “Istakoz yemek ayıp mı?” Tabii ki değil. Siz, ben, hepimiz yiyebiliriz. Hatta Şebnem Bursalı da. Ama bir milletvekilinin, hem de bir iktidar milletvekilinin, millet ekonomik krizle boğuşur, milyonlar açlık sınırında yaşarken bunu Avrupa’nın en havalı yat kulübünün terasında yemesi ve yetmezmiş gibi milletin gözüne sokarmışçasına bir de sosyal medyadan sergilemesi ayıptır.

Tam bir “Ekmek alamıyorlarsa brioche alsınlar” vakasıdır. İktidarın büyüsünün kaçtığının, boyasının döküldüğünün, cilasının kalmadığının işaretidir. Millet tokken istediğinizi yiyebilirsiniz, kimse takılmaz buna. Ama millet açken bunu yerseniz sandığa gömülürsünüz.Benim hâlâ merak ettiğim ise bunun yanında hangi şarabı içtikleridir. Öyle ya, bu ıstakoz öyle kuru kuru yenmez. Hele YCM’nin şahane manzaralı terasında. 

 Partimizden defolup gidin..

AKP İzmir Milletvekili Şebnem Bursalı'nın Monaco'da yediği ıstakozun fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaşması partiyi de karıştırdı.

AKP MKYK üyesi Mücahit Birinci, Bursalı'nın paylaşımına sert tepki göstererek "Herkes kendine gelsin! Ya da bu partiden defolup gitsin! Yeter!" mesajı paylaştı.

Oysa; Bursalı'ya tepki gösteren AKP MKYK üyesi aynı Mücahit Birinci, 2021 yılında 5 bin lira değerindeki atkısıyla gündem olmuştu.

Birinci'nin Louis Vuitton marka atkısının fiyatının 330 pound (dönemin kuruyla 4,983 TL) olması tepki çekmişti.

Tepkiler üzerine kendisini sosyal medya hesabından savunan Birinci, "Aslında sıkıntı şu... Biz kimiz de o atkıyı takabiliyoruz dimi... Mütedeyyinler, maneviyata sahip insanlar kim ki... Dünyanın meşru nimetlerinden tek, azınlık ama egemen düşüncenin kurşun askerleri faydalanır. Bu azgın azınlığa göre biz, "Bizimkiler" dizisindeki kapıcılarız" demişti.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Birinci, şu paylaşımda bulundu:

"Milletimiz geçim sıkıntısındayken, millet çareler ararken, devletimiz dişini tırnağına takmış ekonomiyi düzeltmeye çalışırken, siz gidip Monaco'da ISTAKOZ yiyemezsiniz, hadi yediniz bunu paylaşamazsınız!

O ki paylaştınız, o zaman bu partiden istifa edeceksiniz. Sizin bu tavrınıza, bu ruh halinize hangi parti uygunsa, oraya gideceksiniz!

Yer sofralarında kurulmuş, emekle, darbeler, bin bir badireler atlatmış bu partide siz ve sizin gibilere yer yok.

Siz burayı babanızın çiftliği zannediyorsunuz, lakin burası halkın bağrından kopmuş, bu milletin öz evladı Recep Tayyip Erdoğan’ın partisidir kardeşim!

Burada artık bu tavırda olanlara yer yok!

Biz, size rağmen, sizin gibileri tek tek ayıklayana kadar, ölene kadar Reisimize sahip çıkacağız.

Siz, bizim tane tane topladıklarımızı, kamyonu devirerek dökmeye çalışsanız da biz, yılmadan, sizlerden ve sizin gibilerden partimizin izzetini koruyacağız.

Uzun uzun yazardım, sabaha kadar yazardım, ama o fotoğraf, inanın bana, bu kadar yazmayı bile hak etmiyor.

Aslında tek cümle yeter:

'Partimizden defolup gidin kardeşim' konu bu kadar basit."