NET TÜRK TV

14 Mayıs 2023 tarihinde düzenlenen ve TBMM'nin 600 yeni üyesinin belirlendiği seçimlerde "Cumhur İttifakı"na katılan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Erdoğan'ın sayesinde milletvekili seçildi.

Yapıcıoğlu'nun partisi HÜDA-PAR'ın proğramında eyalet sistemi, özerklik ve federasyon talepleri açıkca yer alıyordu ve katıldığı "Cumhur İttifakı"na dahil olan partiler de bunu gayet iyi biliyordu.

Halk da biliyordu ki, oy verip Zekeriya Yapıcıoğlu'nu TBMM'ne gönderdi.

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu

HÜDA-PAR TBMM KÜRSÜSÜNDE!

TBMM Genel Kurulu, bütçenin tümü üzerindeki görüşmeler için 25 Aralık 2023'de TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ başkanlığında toplandı.

Erdoğan'ın sunumu ve milletin seçimi ile, AKP listelerinden İstanbul Milletvekili seçilen HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, TBMM’deki bütçe görüşmelerinde bir konuşma yaptı.

Zekeriya Yapıcıoğlu, Meclis kürsüsünden yaptığı konuşmada partisinin programında yer alan bir bölümü okudu. Yapıcıoğlu, şu ifadeleri kullandı:

"Diyoruz ki, aynen okuyorum bakın: Biz 'Olumlu ve olumsuz tüm yönleri ile eyalet sistemi, özerklik, federasyon gibi yönetim modelleri üzerinde serbestçe tartışılabilmelidir' diyoruz."

HÜDA-PAR'ın proğramında yazdığı ve Genel Başkan Zekeriya Yapıcıoğlu'nun TBMM kürsüsünden seslendirdiği "eyalet sistemi, özerklik, federasyon" talebini MHP, AK Parti, İyi Parti, CHP ve bütün Türkiye dinledi.

CUMHUR İTTİFAKI ORTAĞI SİNAN OĞAN TEPKİLİ

Hem muhalefet hem de iktidar partisi çevresinde tepkiyle karşılanan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu'nun sözlerine, 14 Mayıs'ta Cumhurbaşkanı Adayı olan ve sonra Cumhur İttifakı'na geçen Sinan Oğan'dan  yanıt geldi.

Londra'dan seslenen  Oğan, Yapıcıoğlu'na şu yanıtı verdi:

"Hiç kimse ülkemizin birlik ve bütünlüğünü, sınırlarımızın değişmezliğini ve üniter yapısını tartışmaya açamaz. Herkes haddini bilsin!”

www.netturk.com.tr

Editör: Haber Merkezi