NET TÜRK TV

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Oğuz Murat Aci’nin ölümüne neden olan kazayla ilgili Eylem Tok ve oğlu Timur Cihantimur’un, Türkiye’nin iade talebi üzerine ABD’de yakalandığını açıkladı.

Bakan Tunç sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “ABD Adalet Bakanlığı yetkililerinden bugün (dün) aldığımız bilgiye göre Eylem Tok ve oğlu Timur Cihanti- mur ABD’de iade talebimiz kapsamında yakalanmışlardır. Süreci Bakanlık olarak yakından takip ediyoruz” dedi.

Eyüpsultan’da 1 Mart 2024 tarihinde meydana gelen kazada Timur Cihantimur’un kullandığı otomobil, yol kenarında arıza nedeniyle park halinde bulunan 3 ATV tipi araca çarptı, kazada Oğuz Murat Aci hayatını kaybetti. Kaza sonrası sürücü belgesi olmayan Cihantimur, annesi yazar Eylem Tok tarafından önce Mısır’a ardından da ABD’ye kaçırıldı.
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, 2 Mart 2024 tarihinde saat 03.50 sıralarında İstanbul Havalimanından Mısır’a gittikleri tespit edilen anne Eylem Tok hakkında ‘Suçluyu kayırma’ suçundan, oğlu hakkında da ‘Bir kişinin ölümü ile birlikte birden fazla kişinin yaralanmasına sebebiyet vermek’ suçundan yakalama kararı çıkarttı. 7 Mart’ta da anne ve oğlu için kırmızı bülten çıkarılmıştı.

Para mutlu eder mi? Para mutlu eder mi?

www.netturk.com.tr

Editör: Haber Merkezi