NET TÜRK TV

İstanbul'da 22 yaşındaki Buket Yorgancı'yla internet üzerinden tanışan Aydın Altay, genç kadını öldürüp ortadan kayboldu. Genç kadının cansız bedeni, çilingirle kapısı açılıp girilen evin yatak odasında çıplak halde bulundu.

iddiaya göre harita mühendisi H.Ö, galerici olan bir arkadaşının aracılığıyla Göktürk'teki evini 29 yaşındaki Aydın Altay ve 25 yaşındaki R.Ö'ye kiraladı. Aydın Altay'ın 18 suç kaydı olduğu ve aynı zamanda cinayet suçundan arandığı kaydedildi. Benzer şekilde R.Ö.'nün de bir cinayet dosyasından aranması olduğu aktarıldı. Altay ve R.Ö.'nün devamlı adres değiştirerek saklanmak için ev kiraladıkları öğrenildi. İkilinin ev sahibi H.Ö.'ye de kendilerini depremzede olarak tanıttıkları ve Göktürk'teki o evi tuttukları belirtildi.

*  *  *

Geçtiğimiz hafta sonu ise, evden silah sesi duyulduğunda ev sahibine telefonla ulaşıldı. Galerici arkadaşı H.Ö.'yü arayıp evi kontrol etmesini istedi. Çilingir yardımıyla evin kapısı açılıp içeri girildiğinde ise yatak odasında çıplak halde ve kanlar içinde bir kadın cesedi bulundu. Bunun üzerine polise haber verildi.

Polisler olay yerine geldiklerinde, ölen kadının 22 yaşındaki Buket Yorgancı olduğunu belirledi. Yorgancı'nın başından tek kurşunla vurulduğu tespit edilirken evde boğuşma izi olmadığı da öğrenildi. Genç kadının yatak odasının girişinde kafasından vurularak öldürüldüğü öğrenildi.

Polis ekiplerinin evdeki aramasında bir adet 7.65 mm çapınca ruhsatsız tabancayla 9 mm çapında boş bir kovan bulundu. Apartmanda yaşayanlar ise gece saatlerinde iki el ateş sesi duyduklarını ifade etti.

*  *   *

Apartmanın girişindeki güvenlik kamerası ve bölgedeki diğer kameralar da polis ekipleri tarafından incelendi. Görüntülerde, öldürülen genç kadın ile bir kişinin eve beraber girdikleri tespit edildi.

Görüntülerde aynı zamanda Aydın Altay'ın yaklaşık 10 dakika sonra evden tek başına ayrıldığı da belirlendi. Sonrasında eve başka giren ya da evden çıkan da olmadı. Polisler bunun üzerine Aydın Altay ile R.Ö.'yü arama çalışmaları başlattı.

*  *  *

Dün ise polisler, Altay'ın Gaziosmanpaşa'da saklandığını belirledi. Altay, düzenlenen operasyonda kaçamayacağını anladığında polisler kapıdayken genç kadını öldürdüğü silahla intihar etti.

*  *  *

Yapılan incelemelerde Altay'ın ocak ayında da Gaziosmanpaşa'da Tuncay Kurban'ı öldüren kişi olduğu ortaya çıktı. Polis ekipleri öte yandan, kaçan şüpheli R.Ö.'yü yakalamak için çalışma başlattı.

www.netturk.com.tr